Спецзагін та слідчі намагаються відкрити кімнату з картинами Порошенко

У музеї Гончара в Києві, де знаходяться картини, які належать експрезиденту Петру Порошенко, і у зв’язку з якими проводиться розслідування, слідчі ДБР намагаються проникнути в кімнату, де вони зберігаються. Але співробітники музею, депутати та адвокат експрезидента не дає цього зробити.

Про це повідомляє видання “Страна”.

Спецзагін та слідчі намагаються відкрити

Директор музею Гончара заявив, що слідчі ДБР вимагали від нього відкрити кімнату, де перебували картини, які належать родині Порошенко. Однак, оскільки експрезидент не дав на це добро, силовикам довелося виїхати ні з чим.

“Для розміщення картин в музеї Порошенко звернувся 23 травня. На цей час виставка не відкрита, сьогодні була тільки презентація, на підставі чого я і відмовив ДБР”, – заявив директор музею Петро Гончар.

На презентації Порошенко представив картини таких художників як Айвазовський, Малевич, Левітан, Коровін. “Рішення суду про проведення слідчих дій мені ніхто не показував”, – додав директор музею.

Пізніше слідчі ДБР в супроводі спецпідрозділу зайшли в приміщення музею для проведення слідчих дій. Співробітники музею жартують, що стільки відвідувачів ще ніколи не було.

Спецзагін та слідчі намагаються відкрити
Спецзагін та слідчі намагаються відкрити кімнату з картинами Порошенко

Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань, в телефонній розмові з директором музею заявив, що для проведення слідчих дій потрібно рішення суду, а через те, що співробітники ДБР його не пред’являють, нехай ламають двері музею або їдуть.

Підтримка Порошенко викликала поліцію, щоб ті розібралися чи дійсно це співробітники ДБР, і що вони тут роблять. Поліція приїхала через 20 хвилин.

Патрульному поліцейському один зі співробітників показав своє посвідчення і сказав, що через 10 хвилин йому слідчий все пояснить.

Також патрульний заявив, що він не має права перевіряти законність дій співробітників ДБР: “Я можу тільки упевнитися, що це співробітники ДБР і все”.

Пізніше приїхав депутат Європейської солідарності Артур Герасимов, він заявляє, що команду ДБР про кримінальне переслідування Порошенко, дали в Офісі Президента.

 

На цей час слідчі ДБР в приміщення музею не заходять, просто стоять і кажуть, що проводять тут слідчі дії. Але які конкретно не називають.

Нагадаємо, сьогодні на 11:00 в ДБР був запланований допит експрезидент Петра Порошенка. Однак він на нього не з’явився, влаштувавши на це ж час виставку своєї колекції картин, які проходять по цій справі.