Жан Беленюк: Перший темношкірий депутат. Чим відомий новий соратник Зеленського. Відео

Жан Беленюк: Перший темношкірий депутат. Чим відомий новий соратник Зеленського

 

В українському парламенті може з’явитися перший темношкірий депутат. За списками партії «Слуга народу» на вибори йде спортсмен Жан Беленюк.

 

Жан Беленюк

Жан Беленюк: Перший темношкірий депутат. Чим відомий новий соратник Зеленського

 

Жан Беленюк — борець греко-римського стилю, срібний призер Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро в 2016 році, чемпіон світу і Європи. Він народився в Києві в 1991 році. Його мати — українка, а батько — руандіец з народу хуту, який навчався в авіаційному інституті, був льотчиком. Його призвали в Руанду, де йшла громадянська війна, і він загинув у 2001 році під час військового перевороту на своїй батьківщині.

 

У дитинстві Жан займався футболом, баскетболом, карате, українськими народними танцями. Закінчив київську школу № 271. Боротьбою почав займатися з 2000 року. Першим наставником спортсмена був Віталій Киселиця. Потім до тренувань підключився Олексій Добровольський.

 

Жан Беленюк
Жан Беленюк: Перший темношкірий депутат. Чим відомий новий соратник Зеленського
Беленюк живе в Києві на Виноградарі. Після перемоги на чемпіонаті Європи Жан Беленюк написав в своєму блозі про те, що медаль він присвячує меру Києва Віталію Кличко, щоб нагадати про себе міській владі.

 

Жан — срібний призер Олімпійських ігор (2016), срібний призер Європейських ігор (2015), чемпіон і бронзовий призер чемпіонатів світу (2015 року, 2014 року), триразовий чемпіон і бронзовий призер чемпіонатів Європи (2016, 2014 року, 2012), бронзовий призер Універсіади ( 2013). Заслужений майстер спорту України.

 

9 червня стало відомо, що Беленюк знаходиться у виборчому списку партії «Слуга народу», де займає 10-й рядок.

 

Спортсмен вже розповів журналістам, навіщо він зібрався йти до Верховної Ради: «Головна мета — це розвиток спорту в Україні, спортивного руху, щоб наша нація була здоровою, спортивної і показувала високі результати на міжнародній арені».

 

«Запрошувала в Раду тільки» Слуга народу «, тому що я голосував за Зеленського. І я бачу можливості змінити ситуацію тільки з ним», — додав Беленюк.

 

 

Джерело інформації: strana.ua

Відео Youtube ГляделкаUA

Відео Youtube XSPORT.ua