В американській книзі 1981 року знайшли пророкування епідемії Уханьского вірусу
У мережі інтернет обговорюють трилер американського автора Діна Кунца «Очі темряви». Так як у цій книзі згадується смертельно небезпечний вірус «Ухань-400».
Роман з’явився в 1981 році. По сюжету, героїня розповіді відпустила дитину в похід, де вона начебто як загинула. Однак жінці надходять таємничі повідомлення про те, що дитина жива, і вона починає власне розслідування, щоб дізнатися правду.
У розділі 39 згадується вірус «Ухань-400». Що цікаво, в перших виданнях роману він називався «Горки-400», проте з 1989 року автор і редактори чомусь змінили назву на «Вухан» (Wuhan. Один з варіантів написання «Ухань» російською — Ред. ).
Ось як описано підступний вірус в трилері.
«Щоб це зрозуміти, потрібно повернутися в минуле на двадцять місяців. Саме тоді один китайський вчений, Лі Чен, потайки емігрував до Сполучених Штатів і привіз з собою матеріали про нову китайську бактеріологічну зброю. Новий вірус вони назвали «Ухань-400″, за назвою міста, поруч з яким знаходиться секретна лабораторія, де створили цей вірус, і по ефективності він в сотні разів перевершував всі інші мікроорганізми, розроблені в будь-якому іншому науково-дослідному центрі нашої планети».
«Ухань-400» — ідеальна зброя. Діє тільки на людей і не передається ніякими іншими живими істотами. І, як спирохета, це збудник сифілісу, вірус «Ухань-400» життєздатний поза людським організмом не довше ніж одна хвилина. Це означає, що він не може навічно заражати об’єкти і навіть цілі території, як сибірська виразка та інші небезпечні захворювання. А після смерті носія «Ухань-400″ природним чином гине трохи пізніше, коли температура людського тіла опускається нижче вісімдесяти шести градусів за шкалою Фаренгейта».
Також в творі йдеться, що носій вірусу ставав заразним вже через чотири години після контакту з ним. І заражена людина не живе довше 24 годин. Більшість помирає через дванадцять годин.
«Цей вірус страшніше лихоманки Ебола в Африці. Він забезпечує стовідсоткову смертність. Ніхто не виживав», — пише Кунц в романі.
Звичайно, описаний вірус відрізняється від коронавируса, що з’явився недавно. COVID-19 має природне, а не штучне, походження. Смертність від нього становить близько 2%, а не всі 100. Та й інкубаційний період у реального вірусу триває від двох до 14 днів. Проте прив’язка в романі до Ухань і згадка важких наслідків зараження вражають.