“Я підняв тарифи ще більше чим просило МВФ”: Опубліковано скандальну розмову Порошенко і Байдена. Відео

Порошенко – Байден: Опубліковано скандальну розмову

Депутат Верховної Ради Андрій Деркач опублікував аудіозапис, на якому, як стверджується, колишній віцепрезидент США Джо Байден пропонував експрезиденту України Петру Порошенко мільярд доларів за відставку генпрокурора Віктора Шокіна.

Шокін на той час розслідував незаконну діяльність нафтогазової компанії Burisma, де працював син Байдена. Про це у вівторок, 19 травня, повідомляє «Страна.ua».

Порошенко - Байден: Опубліковано скандальну розмову
Порошенко – Байден: Опубліковано скандальну розмову
 

Спочатку, в грудні 2015 року, з Порошенком розмовляв держсекретар США Джон Керрі, стверджує Деркач. Згідно з аудіозаписом, глава Держдепу запропонував українському лідеру «розглянути можливість» заміни Шокіна, який «заблокував реформу очищення генпрокуратури». Керрі посилається на «стурбованість» Байдена.

Крім того, Деркач оприлюднив запис розмови Байдена і Порошенко, який, за його словами, відбувся в березні 2016 року, за чотири дні до зняття Шокіна в Раді. «У разі, якщо у вас буде новий уряд і новий генеральний прокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов’язань на 1 мільярд доларів», – заявив Байден президенту України.

Порошенко, як стверджується, назвав це «надзвичайно сильною мотивацією» і повідомив, що одним з кандидатів на посаду генпрокурора є Юрій Луценко . «Якщо ви вважаєте, що політично мотивована персона не зовсім підходить з вашої точки зору, я відкликаю свою пропозицію. Ніхто не знає, що я буду пропонувати Луценко», – додав чоловік з голосом, схожим на голос експрезидента України.

Також голос нібито Петра Порошенко 13 травня 2016 року похвалився нібито віцепрезиденту США Джо Байдену, що підняв тарифи на комунальні послуги на 100% – вище, ніж того вимагав Міжнародний валютний фонд.

«В останні три тижні ми продемонстрували значний прогрес у сфері реформ. Ми проголосували за 100% тарифи, попри те, що МВФ очікував тільки на 75%», – говорить нібито Порошенко.

 

 

Як ми уже розповідали, учора пізно ввечері журналіст Дмитро Гордон звернувся до українців через своє скандальне інтерв’ю з терористом, та колишнім міністром так званої “ДНР” Ігорем Гіркіним: “Порошенку даю час принести мені вибачення, і до 9-ї ранку все вимити”. Відео