ЖАХ! Що коїться у світі? У Китаї зафіксували новий вірус – хантавірус, померла 1 людина, 30 на карантині

У Китаї зафіксували новий вірус  хантавірус, померла 1 людина, 30 на карантині

Новий вірус  хантавірус

Стало відомо що в китайській провінції Юньнань зафіксовано першу смерть від нового вірусу – хантавіруса, який поширюється через гризунів і від нього немає ліків.

Як повідомляє світові ЗМІ, вірус був виявлений у жителя провінції Юньнань, який помер в громадському транспорті, який прямував в Шаньдун. Це перший зафіксований випадок смерті від хантавірусу.

В даний час лікарі перевіряють всіх пасажирів, які перебували в салоні того ж автобуса.

Новий вірус - хантавірус

Найчастіше, зараження людини хантавірус відбувається при контакті з тваринами або продуктами їх життєдіяльності (сеча, слина, легеневий секрет і послід).

Заразитися можна в теплі і посушливі пори року, коли люди у великій кількості виходять на прогулянки в ліс. Вірус може потрапити в організм людини з пилом з повітря, при вживанні забрудненої сечею води і їжі. Найменша ймовірність передачі вірусу – при безпосередньому контакті з носієм (укусі гризуна).

Передача захворювання від людини до людини не характерна для хантовірусов. Проте, такі випадки зустрічаються, але зафіксовані тільки на території Аргентини і Чилі.

Симптоми хантавірусу схожі з симптомами багатьох респіраторних захворювань, навіть з коронавірусом – це головний біль, слабкість, кашель, проблеми з травленням.

Симптоми зараження хантавірус можуть проявитися через 2-4 тижні, але можуть з’явитися і через тиждень, і через 6 тижнів. Хвороба може швидко прогресувати і становить загрозу для життя.

Китаєць загинув від нового таємничого хантавірусу / Що відомо про хантавірус / Як передається вірус.

Джерело