Терорист здався після перегляду звернення: Зеленський розповів, про що говорив з терористом Кривошем

Зеленський розповів, про що говорив з терористом Кривошем

 

Терорист, який взяв в заручники пасажирів автобуса в Луцьку, здався, переглянувши відеозвернення президента України Володимира Зеленського. 

Президент особисто прийняв рішення вийти на зв’язок із терористом, і вони поговорили телефоном.

Про це Володимир Зеленський розповів у відеокоментарі, який є в розпорядженні видання РБК-Україна. 

Зеленський розповів, про що говорив з терористом
Зеленський розповів, про що говорив з терористом
 

За словами Зеленського, з Кривошем майже 9 годин розмовляли та психологи, і переговорники, а він погрожував і хотів, щоб були виконані його вимоги.

“Спочатку треба було оцінити його вимоги, оцінити наскільки він адекватний чоловік. У нас були перерви під час зустрічі з президентом Швейцарії. Вона все розуміла, тому що ми хотіли знати, що відбувається і тримали все під контролем, тому що були трохи незрозумілі вимоги, через що це відбувається., а якщо навіть говорити про вимоги, чи відпустить він людей? Потім з’явилася інформація, що мінування йде не тільки цього автобуса, а ще в Луцьку є інші такі місця”, – сказав президент.

Зеленський розповів, про що говорив з терористом

Президент зазначив, що пропонувалося провести спецоперацію, яка невідомо, чим би закінчилася.

“Це був би штурм, я впевнений, що він був би результативним, але завжди є небезпека, що можуть загинути люди. І це дуже небезпечно. Я захотів поговорити з цією людиною телефоном і спробувати домовитися, щоб він відпустив людей”, – сказав він.

За словами Зеленського, його попередили, що терорист говорить з усіма 10-15 секунд, трохи довше говорить з журналістами, а потім кидає трубку.

“Ми з ним говорили 7-10 хвилин і домовилися, що він зробить перший крок і відпустить кількох людей. Я попросив його відпустити вагітну жінку, пораненого, у нас була така інформація, і дитину. Він сказав, що пораненого немає, що це був блеф. Ми домовилися, що він відпустить трьох осіб, і після цього я запишу відео”, – зазначив Зеленський.

За його словами, терорист пообіцяв відпустити з автобуса всіх заручників через пів години після того, як відео вийде в соцмережах

“Приблизно так і сталося – десь 30-40 хвилин було, як він відпустив заручників. Це для мене очевидні кроки, якщо ми можемо щось зробити без штурму, якщо не можемо ризикувати життям навіть однієї людини … Ми маємо результат – всі живі”, – сказав президент.

Зеленський розповів, про що говорив з терористом