Зеленський прилетів з ОАЕ і тут же провів термінову нічну нараду з силовиками в «Борисполі»

Зеленський прилетів з ОАЕ і тут же провів термінову нічну нараду з силовиками в «Борисполі»

Український президент Володимир Зеленський одразу після прильоту з Об’єднаних Арабських Еміратів провів термінову зустріч з військовим керівництвом країни, на якій обговорювалися питання загибелі військових на Донбасі.

Зеленський прилетів з ОАЕ і тут же провів термінову нічну нараду
Зеленський прилетів з ОАЕ і тут же провів термінову нічну нараду

На зустрічі були головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, міністр оборони Андрій Таран, заступник Офісу президента Роман Пашовец, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ігор Герасимов.

Українські військові підірвалися на п’яти мінах ТМ-62, які були закладені в шаховому порядку. У момент вибуху українці переміщалися по території уздовж дороги по маршруту. Медики «швидкої» не змогли їх врятувати.

Серед основних можливих причин підриву:

  • порушення правил поведінки з боєприпасами і вибуховими пристроями;

  • теракт незаконних збройних формувань з використанням дистанційного підриву міни;

  • недбале ставлення військових до служби під час виконання бойових завдань.

«Однак питань досі залишається багато. Хто встановлював міни? Чому про них не були попереджені наші хлопці, які несли службу на цій території? Чи були там покажчики, які попередили б про мінах? Деякі дані просто неможливо встановити за добу. ДБР вже почало розслідування», – зазначив Володимир Зеленський.

Також президент доручив якомога швидше провести гуманітарне розмінування.

«Завдання нелегке і нешвидка. Міни в прямому сенсі стали синонімом втрати наших військових і жителів Донбасу. Без розмінування ми ніколи не повернемося до мирного життя», – зазначив Зеленський.

Телеграм канал Zelenskiy / Official