Як відомий австрійський архітектор відкрито працює у Криму? | Крим.Реалії

Як відомий австрійський архітектор відкрито працює у Криму?

Відомий австрійський архітектор проєктує Театр опери та балету в Севастополі на замовлення Російської Федерації. Нову оперу севастопольцям особисто обіцяв Путін.

Як відомий австрійський архітектор відкрито працює у Криму? 
Як відомий австрійський архітектор відкрито працює у Криму? 
 

«Путін не диявол» – це відповідь відомого архітектора Вольфа Прікса на запитання австрійського видання Süddeutsche Zeitung, чому він погодився на замовлення в анексованому Севастополі? Перші ескізи цієї будівлі з брендуванням австрійського архітектурного бюро Coop Himmelb(l)au, директором якого і є Вольф Прікс, з’явилися ще у 2019 році.

Цей театр створюється під патронатом президента Росії Володимира Путіна, він має увійти в так званий «культурний кластер», де також будуть культурно-освітній центр, музей та хореографічне училище. Вартість проєкту – близько 25 мільярдів рублів.

Крім австрійської компанії, у будівництві вже помічено дві компанії близьких до Володимира Путіна бізнесменів: Аркадія Ротенберга «Стройгазмонтаж» та Геннадія Тимченка «Стройтрансгаз».

Створення театру опери та балету в Севастополі – це це міжнародний скандал, кажуть дипломати. Прокуратура АР Крим вже розпочала провадження з цього приводу, а СБУ проводить досудове розслідування.

Як повідомили Крим.Реалії посол України в Австрії Олександр Щерба та спецпредставник з питань санкційної політики МЗС України Олексій Макєєв, міністерство також готує низку заходів для внесення компанії та керівництва Coop Himmelb(l)au до санкційних списків.

Джерела інформації Радіо Свобода Україна