СКАНДАЛ: Україна на вимогу Росії видала нашого бійця добровольця

Україна на вимогу Росії видала нашого бійця добровольця

Бійця чеченського добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура громадянина Інгушетії Руслана Акієва екстрадували в Молдову за запитом Росії. Про цей факт повідомляє видання Fakty.ua.

Україна на вимогу Росії видала нашого бійця
 

Рішення про екстрадицію за спрощеною процедурою прийняли в Офісі генпрокурора та СБУ. МВС звернулося до прикордонної служби з проханням забезпечити переміщення Акієв через українсько-молдовський кордон в пункті пропуску «Старокозаче – Тудор» в Одеській області. У документі міститься посилання на запит Інтерполу.

Повідомляється, що Акієв не надали передбачену законодавством України можливість оскаржити рішення про екстрадицію.

Чоловіка затримали 2 грудня без оголошення підозри. Коли правозахисники хотіли поспілкуватися із затриманим, їм повідомили, що він уже переданий молдавській стороні.

Народні депутати України звернулися в МЗС, СБУ та Офіс генпрокурора з вимогою належним чином відреагувати на екстрадицію бійця, зазначивши що видача на вимогу РФ підриває обороноздатність України.

Нагадаємо, у 2015 році Акієв втік з-під арешту в Молдові та перейшов кордон з Україною, оскільки йому стало відомо про підготовку екстрадиції в Росію. Він приєднався до добровольчого батальйону імені Шейха Мансура, який воював на боці України на Донбасі.

У Росії спецслужби інкримінують Акієву участь в незаконних збройних формуваннях і напад на пасажирський автобус.

Україна на вимогу Росії видала нашого бійця
Україна на вимогу Росії видала нашого бійця