Artificial intelligence learns to understand barking dogs

Штучний інтелект вчиться розуміти гавкіт собак

Дослідники з університету Мічігану розробляють інструменти штучного інтелекту, які допоможуть зрозуміти, що висловлює гавкіт собаки, пише Techinsider.

Раніше було засновано наукову премію, яка буде вручена вченим, які досягли прогресу у створенні інструментів міжвидової двосторонньої комунікації.

Джеремі Коллер, голова фонду, який заснував премію, каже: «Подібно до того, як Розетський камінь розкрив таємниці ієрогліфів, я переконаний, що сила штучного інтелекту допоможе нам налагодити міжвидовий діалог».

Робота вчених Мічиганського університету була зроблена ще до заснування премії, але вона вписується в її формат і заснована на використанні ШІ.

Основна проблема, з якою стикаються вчені під час навчання моделі ШІ декодування вокалізації собак, — це гостра нестача необроблених даних.

У записах людської мови вчені не мають недоліку, а ось записів собак для тренування ШІ недостатньо.

Для вирішення проблеми вчені використали модель ШІ, яка спочатку була навчена на людській мові та добре розуміє кілька мов «на слух».

Ця модель була навчена на невеликій базі даних вокалізацій собак.

Як кажуть вчені, перші результати обнадіюють. Модель досить впевнена у собі, щоб розпізнавати та інтерпретувати нюанси собачого гавкоту, які люди не помічають.

ШІ успішно розпізнав конкретних собак, досить достовірно визначив породу та визначив стать тварини.

Крім того, модель успішно пов’язала вокалізації з контекстом; наприклад, він відрізняв агресивний гавкіт від грайливого гавкоту.

Вчені кажуть: уперше методи, оптимізовані для людської мови, були використані для розшифрування вокалізації тварин.