Санкції США по «Північному потоку-2» принесли миттєвий результат, жорстко вдаривши по Росії

Санкції США по «Північному потоку-2» принесли миттєвий результат, жорстко вдаривши по Росії

 

 

Санкції США по «Північному потоку-2»

Російському «Газпрому» терміново доводиться шукати альтернативний варіант добудови «Північного потоку-2».

Так після введенних санкцій США щодо газопроводу і відмови від продовження робіт швейцарської компанії Allseas. На сьогоднішній день їй немає заміни. А це означає, що до кінця року, як планувалося, проект не буде завершено.

 

Санкции

 

Як зазначає агентство S & P Global Platts Analytics, в розпорядженні «Газпрому» в Балтійському морі є російська трубоукладальна баржа «Фортуна» АТ МРТС. Вона знаходиться поруч з місцем будівництва на території країни ділянки газопроводу «Північний потік-2». Однак, «Фортуна» не відповідає технічним вимогам, тому марна в даному випадку.

 

баржа «Фортуна» АТ МРТС
Баржа «Фортуна» АТ МРТС

 

Судно базується в німецькому порту Мукран, тобто, в 60 морських милях від місця припинення робіт з прокладання трубопроводу, але не зможе вести роботу в територіальних водах Данії.

«Фортуна» не оснащена системою динамічного позиціонування, щоб в автоматичному режимі утримуватися в заданій позиції за допомогою двигунів і підрулюючих пристроїв. До того ж оснащення баржі не дозволяє прокладати понад 1 км труб в день, як вимагає регламент і терміни.

Альтернатива у росіян є. Це трубоукладальне судно «Академік Черський». Воно оснащене всім необхідним, але справа в тому, що ця баржа дислокується на Далекому Сході. Дістатися до Балтики воно зможе протягом 2 місяців. Це довго. Терміни пуску трубопроводу будуть зірвані, адже завершити роботи планувалося до кінця 2019 року.

 

Джерело