Зеленський підписав закон про ринок землі

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про запровадження ринку землі, який Рада прийняла 31 березня. Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Президент назвав момент підписання історичним для України та особисто для нього.

«Україна чекала цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців «, — зазначив президент.

Зеленський підписав закон про ринок землі
Зеленський підписав закон про ринок землі

Що зміниться?

Відповідно до закону з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.

З 1 січня 2024 роки таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. У них з’явиться можливість купувати до 10 тисяч гектарів землі.

У документі говориться, що продаж державних та комунальних земель в Україні заборонена.

Питання про те, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

В Офісі президента уточнили, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для українських громадян і сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

«Закон, підписаний Главою держави, дозволить забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю і створити прозорі умови для придбання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України», — йдеться в повідомленні.

Мораторій знято: Як Верховна Рада голосувала за відкриття ринку землі

 Джерело інформації