Затриманий працівник «Білоруськалій» втік від КДБ Білорусі та опинився в Україні

Член страйкового комітету (страйкому) «Білоруськалій» Дмитро Куделевіч, зниклий днем раніше, був на допиті в КГБ, але зміг втекти звідти. Про це повідомляє TUT.by у своєму Telegram каналі.

Затриманий працівник "Білоруськалій" втік від КДБ Білорусі
Затриманий працівник «Білоруськалій» втік від КДБ Білорусі

Одного з керівників страйку доставили на допит у четвер, 20 серпня. Як розповіли в страйкомі заводу, Куделевічу пощастило, що його затримали біля власної машини, і він встиг кинути ключі від автомобіля в салон.

При собі у нього залишалися ключі від автомобіля дружини, які разом з іншими особистими речами вилучили співробітники КДБ перед допитом.

«Там він попросився до вбиральні, і через відкриту кватирку йому вдалося втекти», — йдеться в повідомленні. На цей час Куделевіч знаходиться на території України, як він туди потрапив, не уточнюється.

Як відомо,  протести в Білорусі тривають другий тиждень. Люди вимагають відправити старе керівництво у відставку і провести нові вибори, а також притягти до відповідальності силовиків за жорстокі розгони мітингів в перші дні.

Десятки підприємств країни, в тому числі стратегічні заводи МАЗ, МТЗ, БелАЗ, оголосили страйк або готуються до нього. Лукашенко наполягає, що протест проплачений західними ворогами Білорусії, а протестувальники самі кидалися на ОМОН.