Опублікований текст розмови Трампа і Зеленського

Опублікований текст розмови Трампа і Зеленського

Стенограма телефонної розмови президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 25 липня цього року, опублікована на офіційному сайті Білого дому.

 

Текст розмови Трампа і Зеленського
Опублікований текст розмови Трампа і Зеленського

 

Ім’я віце-президента США Джо Байдена в тексті документа зустрічається кілька разів. При цьому в документі вказується, що стенограма складена, грунтуючись на записах співробітників Білого дому, присутніх в кабінеті Трампа під час розмови.

 

«Багато розмов щодо сина Байдена, що Байден зупинив розслідування і багато людей хочуть дізнатися про це», — сказав Трамп під час розмови.

 

Стало відомо, що Трамп в липневої бесіді із Зеленським просив поговорити зі своїм адвокатом Рудольфом Джуліані і генпрокурором США Вільямом Барром з приводу ситуації навколо сина Джо Байдена, який отримав дуже високооплачувану посаду в Україні під час перебування свого батька держсекретарем США.

 

Зокрема Трамп заявив, що «було б здорово», якби президент України вивчив справу Байдена. Зі стенограми випливає, що Зеленський пообіцяв Трампу, що новий генпрокурор України розгляне цю справу.

 

У розмові із Зеленським Трамп також критикував Німеччину за надання недостатнього сприяння Україні. У свою чергу Зеленський звинувачував ФРН і Франції в недотриманні санкцій відносно Росії.

Також Зеленський погодився з Трампом, що колишній посол США в Україні Йованович «погана людина» і сказав, що вона тримала сторону екс-президента Петра Порошенка.

 

ПОСИЛАННЯ НА ПОВНИЙ ТЕКСТ РОЗМОВИ ТРАМПА І ЗЕЛЕНСЬКОГО

 

Джерело інформації: strana.ua