Голобородько звинуватив Зеленського в крадіжці імені: ЗМІ опублікували біографію справжнього Голобородько

Голобородько звинуватив Зеленського в крадіжці імені: ЗМІ опублікували біографію справжнього Голобородько

 

 

Видання «Страна.ua», сьогодні 2 вересня опублікувало біографію поета Василя Голобородька, ім’я якого використовувалося в серіалі «Слуга народу»

 

Голобородько

 

Для популярного серіалу, в якому зіграв майбутній президент Володимир Зеленський , вибрали ім’я поета Василя Голобородька , йдеться в матеріалі . У різних інтерв’ю він уточнював, що співробітник «Кварталу-95» Євген Кошовий використовував це прізвище ще в КВН, і, за даними видання, ілюстрував це своїми рядками: «викрав моє ім’я. Чи не штани ж — можна і без нього жити».

 

 

Видання пише, що творчість поета буде вивчатися з цього року в українських школах і описує його біографію.

 

 

Голобородько народився в Луганській області. Під час навчання в Донецькому державному університеті був відрахований за те, що поширював серед студентів роботу Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація», яка вважалася антирадянською.

 

Голобородько

 

Після служив в армії і працював в сільському господарстві, як літератор отримав визнання в перебудованому 1988 році: тоді був опублікований перший його збірка «Зелен день», він був відзначений премією імені Василя Симоненка. Поета відразу ж включили до Спілки письменників України.

 

 

Далі виходили і інші збірники Голобородько, його вірші були переведені на півтора десятка мов. Поетові присудили премію Шевченка в 1994 році. А українська письменниця Оксана Забужко пропонувала висунути його на Нобелівську премію.

 

«Вища освіта Голобородько отримав тільки в 2001 році, коли йому було 56 років — в Луганському педагогічному університеті. На той час він перебрався жити до Луганська. А в 2014 році виїхав з міста, як переселенець. Зараз живе в Київській області, в будинку письменників в Ірпені», — уточнює видання.

 

Також в матеріалі наводиться думка поета про серіал «Слуга народу». Фільм йому не сподобався через «жарти нижче пояса і хамства».

 

 

Поет Голобородько — проти персонажа Зеленського

Відео Youtube Radio Europa Liberă — Moldova

Джерело інформації: ukraina.ru