Венедиктова взялася за Порошенко? Сьогодні проти експрезидента України відкрита нова справа. Відео

Проти Порошенко відкрита нова справа

Венедиктова – Порошенко…

Кримінальне провадження за фактом можливого зловживання владою і втручання в роботу судових органів проти “президента, чиї повноваження припинені”, розпочато за заявою працівників Верховного Суду України.

Ім’я екс-президента в повідомленні Офісу генпрокурора Ірини Венедектової не називається; судячи по датах видання указів, які прокуратура вважає незаконними, мова йде про п’ятого президента Петра Порошенка.

Венедиктова - Порошенко...
Венедиктова – Порошенко

Генпрокурор Ірина Венедиктова 6 квітня внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про можливі неправомірні дії президента України, повноваження якого припинені, і інших осіб при виданні указів президента №357 / 2017 і №195 / 2019 “Про призначення суддів Верховного Суду”, повідомляє прес- служба Офісу генпрокурора.

Кримінальне провадження відкрито “на підставі звернення працівників Верховного Суду України”.

Венедиктова - Порошенко...

На думку Офісу генпрокурора, в діях колишнього глави держави вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Розслідуванням виробництва буде займатися Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.

Прізвище екс-президента в повідомленні прокуратури не вказано, проте в цей період пост глави держави займав Петро Порошенко, який діє наразі як народний депутат від “Європейської солідарності”.

 

 

Заява адвокатів ексрезидента України Петра Порошенка

 Джерело