“Подарунок” на день народження: Проти Петра Порошенка відкрили нову кримінальну справу

Проти Петра Порошенка відкрили нову кримінальну справу

 

Після того як п’ятий президент України Петро Порошенко відсвяткував свій День Народження Генеральна прокуратура заявила про те, що проти нього заведено нову кримінальну справу.

Проти Петра Порошенка відкрили нову кримінальну справу
Проти Петра Порошенка відкрили нову кримінальну справу
 

Справу завели проти експрезидента за фактом змови з міністерством фінансів щодо держгарантій за кредитом заводу «Кузня на Рибальському», який був одним з головних активів колишнього українського лідера.

Відзначається, що справу відкрили за заявою юриста Карини Мікітян.

У документах йдеться про те, що обіймаючи посаду президента України, Порошенко зловживав своїм становищем з метою отримання неправомірної вигоди. Так, він вступив у змову з чиновниками з міністерства фінансів, щоб отримати кредит в державному «Укрексімбанку» для заводу «Кузня на Рибальському» на суму близько $ 19 млн.

Відзначається, що в цьому році міністерство фінансів виплатило за цим кредитом $ 3,6 млн, через те, що завод відмовився його погашати.

Гроші під гарантії Мінфіну надали у 2017 році, проте сума не була повернута і борг погасили коштом держбюджету. Справу порушено за статтею Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем».

Нагадаємо що учора п’ятий президент України Петро Порошенко святкував свій 55-тий день народження. Він народився 26 вересня 1965 року в місті Болград Одеської області.

ВІДЕО: Як поздоровляв раніше Порошенка його минулий “друг” Михайло Саакашвілі.

Відео NEWSONE