Нардеп Гончаренко допомагав російським артистам “кримнашістам” з в’їздом в Україну – “Схеми”. Відео

Нардеп Гончаренко допомагав російським артистам “кримнашістам” з в’їздом в Україну – “Схеми”

Народний депутат Верховної Ради від політсили «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко цікавився можливістю в’їзду в Україну артистів з РФ, що підтримують анексію Криму.

Про це повідомляють у своєму новому розслідуванні журналісти програми «Схеми: корупція в деталях».

Нардеп Гончаренко допомагав російським артистам "кримнашістам"
Нардеп Гончаренко допомагав російським артистам “кримнашістам”

За інформацією журналістів, в лютому 2020 го Гончаренко написав депутатське звернення до СБУ та Держприкордонслужби. У ньому він попросив надати офіційну інформацію про відсутність заборони на в’їзд в Україну восьми артистів з РФ, серед яких було й ім’я Йосипа Райхельгауза .

Райхельгауз – засновник і художній керівник «Московського театру «Школа сучасної п’єси», як і Гончаренко родом з Одеси. А ще – за словами Гончаренка – це його «особистий друг». «Він ніколи не підтримував анексію Криму. Я з надзвичайною повагою ставлюся до нього, допомагав організовувати гастролі його театру раніше і буду радий, коли закінчиться карантин, хочу, щоб його театр знову приїхав в Україну», – пояснював нардеп.

Також журналісти «Схем» знайшли інтерв’ю Райхельгауза з червня 2014-го з абсолютно іншою риторикою. «Коли я почув вперше, що там, в Криму, вимагають в Росію – я зрадів так, нарешті, щастя, це наш Крим, це російський Крим. Все правильно, і якби ми НЕ поспішали, а не гвалтували, дали б цій любові хоча б якийсь час розвинутися … За результатами все правильно: Крим наш», – говорив він в інтерв’ю «Ехо Кірова в Москві».

Серед інших, нардеп згадував в запиті російську актрису Ірину Алфьорову, яка на сьогодні знаходиться в «чорному списку» Мінкульту.

І російського актора Юрія Чернова, який зіграв в пропагандистському фільмі «Крим», який був знятий за підтримки Міністерства оборони РФ.

І ще одного російського артиста Марата Башарова – який, за даними ЗМІ, відвідував Крим вже після його анексії Росією.

«Схеми» також поцікавилися у співголови фракції Ірини Геращенко, яка позиція «Європейської солідарності» з лобіювання їх депутатом в’їзду російських акторів, які перебувають під санкціями з боку України. На що отримали відповідь, що в «ЄС» дані дії не підтримують і при будь-якій можливій інформації про особу цієї людини готові застосувати заходи.

Своєю чергою сам народний депутат Гончаренко не змусив довго чекати на свою реакцію.

За його словами, до нього звернувся Йосип Райхельгауз, засновник театру «Школа сучасної п’єси». Оскільки він хотів провести гастролі в Україні.