Майдан 3.0: Хто піднімає Україну на бунт проти Зеленського?

Майдан 3.0: Хто піднімає Україну на бунт проти Зеленського?

 

Одночасно в декількох містах України відбулися акції протесту проти підписання «формули Штайнмайера».

 

 

Майдан

 

Як повідомляє «Обозреватель», мітинги почалися в Києві, Харкові, Львові, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Кривому Розі, Полтаві, Запоріжжі та інших населених пунктах. Їх учасники переконані, що підписання документа означає «капітуляцію України», і вимагають відмовитися від його укладення.

 

Повідомляється, що на акції протесту в центрі Києва зібралися близько двох тисяч чоловік. Першими виступили прихильники ек-президента Петра Порошенка , потім до них приєднався «Голос» Вакарчука і націоналісти Білецького. Присутні спочатку пікетували офіс президента на Банковій, після чого перемістилися на Майдан Незалежності. Мітингувальники скандували «Ні капітуляції», «Вова, виходь!» та інші гасла.

 

Цікаво, що в даному випадку ми можемо спостерігати практично повний консенсус основних політичних сил України проти Володимира Зеленського. Навіть партія «Голос», що вважається ідеологічно найбільш близькою команді Зеленського. Її лідер Святослав Вакарчук закликав президента дати чітку і однозначну відповідь, як його команда буде захищати інтереси країни на майбутній зустрічі в «нормандському форматі».

 

Майдан

 

За його словами, після брифінгу Зеленського з приводу підписання Києвом «формули Штайнмайера», головним питанням для українців є забезпечення контролю державного кордону в Донбасі під час майбутніх виборів.

 

У той же час, з’являються ознаки того, що команда президента починає йти назад. Як написав на своїй сторінці в Facebook глава комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва від фракції «Слуга народу» Богдан Яременко , Україна не підписувала в Мінську «формулу Штайнмайера».

За його словами, представник Києва у тристоронній контактній групі Леонід Кучма лише письмово повідомив спецпредставникові ОБСЄ Мартіну Сайдік про те, що Україна влаштовують формулювання, раніше узгоджені «нормандської четвіркою», сама ж «формула Штайнмайера», визначає тільки порядок застосування закону про особливий статус до проведення місцевих виборів в ДНР і ЛНР і на постійній основі.

 

Майдан

 

Усе інше, як пише Яременко, є «предметом для розмов», результати яких будуть втілюватися в життя не змінами в Конституцію, а законами України, що «дає суспільству можливість контролю за тим, що відбувається».

 

Він також додав, що Україна рухається «в напрямку припинення кровопролиття на Донбасі», не поступаючись ні своєї територіальної цілісності, ні суверенітету, ні права по-своєму трактувати мінські угоди.

 

Як це розуміти? Команда Зеленського злякалася протестів? Наскільки далеко все може зайти? Чи можливий в Україні новий «Майдан»? Але через що? Всього-то погодили порядок виконання підписаних ще п’ять років тому угод.

 

По матеріалах видання: Svpressa