Facebook заблокував десятки профілів, пов’язаних із партією Порошенка та іншими організаціями 

Facebook заблокував десятки профілів, пов’язаних із партією Порошенка

 

Соціальна мережа Facebook повідомила 12 січня, що видалила десятки профілів, пов’язаних з партією «Європейська солідарність» та українською громадською організацією «Справа громад», а також громадською організацією «Антикорупційний блок-пост», повідомляє видання Крим.Реалії.

Facebook заблокував десятки профілів, пов’язаних із партією Порошенка

Підставою для видалення названо «скоординовану не автентичну поведінку». Це поняття в Facebook розуміється як «скоординовані зусилля для маніпулювання суспільними дебатами для стратегічної мети, де фальшиві аккаунти є основними для операції».

У розгорнутому звіті Facebook пояснює, що «люди, які стоять за цією активністю використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивні особи та уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах».

«Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки та коментували під текстами інших людей, щоб показати їх (партії та політиків – ред.) Більш популярними, ніж вони є насправді.

Ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про політичні новини в Україні, включаючи схвальні коментарі про «Європейську солідарність» та її кандидатів, громадську організацію «Справа громад», п’ятого президента України Петра Порошенка та критику президента Володимира Зеленського.Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива», – йдеться в повідомленні Facebook.

У партії «Європейська солідарність» і громадських організаціях «Справа громад» та «Антикорупційний блок-пост» поки не коментували це рішення соціальної мережі Facebook.

Facebook заблокував десятки профілів, пов’язаних із партією Порошенка
Facebook заблокував десятки профілів, пов’язаних із партією Порошенка

Крім десятків облікових записів в Україні, Facebook видалив також акаунти в Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії та Марокко, спрямовані на аудиторії в межах цих країн. Ще п’ять мереж – з Ірану, України, Франції, Марокко і Росії – мали на меті вплив на людей поза цих країн. Всього через «скоординовану неавтентичну поведінку» було видалено 1957 облікових записів з Facebook, 707 – з Instagram, також вилучено 156 сторінок і 727 груп.