Чому птахи видають так багато різних звуків
Вчені з Університету Вісконсіна-Медісона провели перше у світі глобальне дослідження співу птахів.
Вони хочуть розібратися, які чинники впливають на різноманітність звуків, які видають птахи.
У дослідженні використовували понад 100 000 записів пташиних звуків з усього світу. Роботу опубліковано в журналі Proceedings of the Royal Society (PRSB).
Дослідження показало, що птахи, що мешкають у галасливих екосистемах, таких як прибережні райони зі швидкими водоймищами, зазвичай видають вищі звуки, щоб їх не заглушував навколишній шум.
Крім того, було виявлено, що птахи, що живуть в тих самих широтах, мають схожі звуки. Це свідчить про важливу роль географічного розташування в еволюції пташиних пісень.
Також було підтверджено, що розмір тіла і форма дзьоба впливають на звуки, що видаються: маленькі птахи схильні видавати вищі звуки, тоді як більші — низькочастотні.
Більше того, вчені виявили, що маленькі птахи можуть видавати звуки у ширшому частотному діапазоні, що допомагає їм вижити.
Високі частоти дозволяють птахам спілкуватися із родичами, а низькі можуть маскувати їх від хижаків, створюючи ілюзію більшого розміру.
На думку вчених, відкриття може бути корисним для вивчення звукових ландшафтів, що активно використовуються в екологічних дослідженнях.
Наприклад, якщо в тропіках відсутні низькочастотні звуки, це може вказувати на активне полювання великих птахів.