Білоруси вийшли на вулиці міст. Міліція почала арешти

 

Учора, 14 липня, в ЦВК Білорусії завершилася реєстрація кандидатів у президенти. До виборів не допустили банкіра Віктора Бабарика, він вважався головним конкурентом чинного лідера країни Олександра Лукашенка. Також відмовлено в реєстрації Валерію Цепкало.

Білоруси вийшли на вулиці міст

Після відмови Центрвиборчкому реєструвати альтернативних кандидатів на пост президента Білорусі – Віктора Бабарика та Валерія Цепкало, у багатьох містах Білорусі спалахнули акції протесту.

Білоруси вийшли на вулиці міст
Білоруси вийшли на вулиці міст

Як повідомляють ЗМІ, близько 20:00 почалися масові затримання учасників протесту. Згідно з інформацією затримано понад 230 осіб: протестуючих і журналістів «Радіо Свобода», BBC та інших. Найбільше в Мінську – 188 осіб. Також затримували людей на мітингах в Гомелі, Пружанах, Солігорськ, Бобруйську, Шпальтах і Гродно.

У пресслужбі МВС Білорусі, коментуючи протести, заявили, що «знаходяться за кордоном» люди «провокують» білорусів порушувати законодавство – виходити на несанкціоновані мітинги. У відомстві попередили, що поліція буде «вживати всіх заходів для припинення провокацій, правопорушень і для підтримки громадського порядку».

Відео TUT.BY

Як ми також розповідали, в США на військово-морській базі уже понад 24 години горить десантний корабель. В результаті пожежі уже госпіталізовані більш ніж 25-ть осіб. Відео